Menu
​​ID datové schránky: k25au93
Obec Stratov
Stratov Oficiální stránky obce

Připomenutí ohledně úklidu psích exkrementů a volného pobíhání psů

-

Vážení majitelé psích mazlíčků.

Je to krásné mít psa, je přirozené psa venčit, ale žádáme Vás, abyste si po nich uklízeli jejich exkrementy. V podstatě na všech zelených plochách, ať už obecních nebo neoplocených soukromých, v parcích, při cestě k vlakové zastávce, ale i tam, kde by to člověka ani nenapadlo, se najdou psí výkaly. Není to nic příjemného pro všechny, kteří zelené plochy využívají k pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, především děti si nevybírají, kudy jít či nejít, stejně tak nepříjemné to je pro naše zaměstnance, kteří provádějí údržbu zeleně, především tedy sekání a hrabání, to vážně není nic půvabného. Myslíme si, že se to dá zvládnout a mělo by to být automatické. Na svých zahradách a dvorcích si po psích miláčcích určitě také uklízíte, tak to dodržujte i venku. Obec se již v minulosti rozhodla to podpořit na několika místech u odpadkových košů, instalací zásobníků na sáčky na psí exkrementy, které jsou pravidelně doplňovány. Nechceme se dostat do stádia, kdy bude poplatek za psa ne 100 Kč, ale 1.000 Kč i více a výkaly budeme uklízet nějakým vysavačem, jako je to ve velkých městech. Buďme k sobě ohleduplní a alespoň tuto základní věc dodržujme. Opravdu to není nic příjemného, ať už pohled na výkaly, či přímo "nehoda" na botě, v ještě horším případě na výstroji.

V případě, že nedojde ke zlepšení, uvažujeme o instalaci kamer na místa, kde je to opravdu nejhorší, což je především cesta k vlakové zastávce. Poté už to nebude anonymní a budeme moci identifikovat majitele, kteří nedodržují základní pravidla. Bude to mít negativní dopad na rozpočet, neboť každá taková věc něco stojí, ale jiná cesta už poté není. Nechceme po majitelích nic, co by nemělo být automatické. Svým chováním znepříjemňují pobyt venku těm zodpovědným nebo těm, kteří vůbec žádné psy nemají.

Zároveň upozorňujeme, že při venčení psů je třeba VŽDY MÍT PSA NA OBOJKU A MĚL BY MÍT NĚJAKÝ KOŠÍK nebo NÁHUBEK. SOUČASNĚ JE TŘEBA, ABY SE PSEM ŠEL NĚKDO, KOHO PES POSLOUCHÁ A KDO PSA FYZICKY ZVLÁDNE. ARGUMENT, ŽE NIC NEDĚLÁ, NEOBSTOJÍ.

Jak může majitel vědět, že se nelekne, nebo že pohyb kolemjdoucího nevyvolá v psovi nějaký reflex a ten udělá něco neočekávaného?

Buďme k sobě ohleduplní.

Děkujeme.

 

Datum vložení: 26. 1. 2023 11:34
Datum poslední aktualizace: 30. 1. 2023 12:02
Autor: Josef Horvát

Aktuálně

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:9
TÝDEN:818
CELKEM:1174337

Plánované odstávky ČEZ

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Ověřená firma

idatabáze

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.